ΑρχικήΠοδόσφαιροΛαμία - ΝΠΣ Βόλος (2-2): Ματσάρα χωρίς νικητή

Λαμία – ΝΠΣ Βόλος (2-2): Ματσάρα χωρίς νικητή

Σε ένα παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες αλλά και ενδιαφέρον μέχρι το τέλος, Λαμία και Βόλος αναδείχθηκαν ισόπαλοι, μοιράζοντας τους βαθμούς.

Τρία γκολ σε διάστημα 39 λεπτών μπήκαν στο πρώτο μέρος του αγώνα Λαμία – Βόλος με τους γηπεδούχους να παίρνουν δύο φορές το ημίχρονο και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ.

Ο Ντε Βινσέντι άνοιξε το σκορ για τη Λαμία στο 10′ με συρτό σουτ εκτός περιοχής με τον Κλέιμαν να μην μπορεί να αντιδράσει.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν προσωρινά στο 38′ με εξαιρετικό σουτ του Φερνάντες εκτός περιοχής με τους παίκτες του Βόλου να πανηγυρίζουν με τη φανέλα του Συμεών Παπαδόπουλου που τραυματίστηκε μέσα στην εβδομάδα.

Η απάντηση της Λαμίας ήταν άμεση καθώς στο επόμενο λεπτό ο Νούνιες ολοκλήρωσε μια ωραία επιθετική ενέργεια και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Το αβαντάζ της Λαμίας δεν διατηρήθηκε πάντως για πολλή ώρα, με τον Βόλο να μπαίνει καλύτερα στο δεύτερο μέρος, να κάνει εκείνος παιχνίδι και να δικαιώνεται στο 55′, όταν ο Μπαριέντος εφόρμησε προς την περιοχή της Λαμίας και κεραυνοβόλησε με διαγώνια βολίδα τον Σαράνοφ για να γράψει το 2-2.

Λαμία (Φέστα): Σαράνοφ, Σιμόν, Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ, Σλίβκα, Τζανδάρης, Νούνιες (Aσκόφσκι 83′), Ντε Βινσέντι (Μπεχαράνο 77′), Τσιλούλης (Γιακουμάκης 67′), Μανούσος (Μποάκι 76′).

Βόλος (Μπράτσος): Κλέιμαν, Ουές (Λούνα 46′), Σιέλης, Εσκοβάλ, Άλχο, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Ντέλετιτς (Κούτσιας 67′), Νοκέρ (Μεθκίδα 46′), Πάολο Φερνάντες (Πίρινεν 85′), Οζέγκοβιτς (Ματίγια 86′).