ΑρχικήΑ.Σ. ΠAOKΧάντμπολ: Ξεκίνημα με νίκη για τον ΠΑΟΚ!

Χάντμπολ: Ξεκίνημα με νίκη για τον ΠΑΟΚ!

Ο Δικέφαλος στηρίχθηκε σε επίθεση και Μοϊσίλοφ επικρατώντας του Δούκα με 31-27.

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Handball Premier ο ΠΑΟΚ, κερδίζοντας στην «πρεμιέρα» τον ΑΣΕ Δούκα με 31-27.

Ο ΠΑΟΚ παρατάχθηκε με αρχική σύνθεση τους: Μοϊσίλοφ , Ελευθεριάδης, Νικολαΐδης, Παπάζογλου, Τριανταφυλλίδης, Τσαναξίδης και Καβουσανάκης.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, πηγαίνοντας χέρι χέρι στο σκορ στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα. Ο Δικέφαλος στα τελευταία λεπτά έβγαλε αντίδραση και πήρε ένα προβάδισμα 5 τερμάτων, με  buzzer beater του Ελευθεριάδη το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 17-12.

Με τον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε και το δεύτερο μέρος του αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να κλείνουν την ψαλίδα της διαφοράς των τερμάτων. Ο ΠΑΟΚ ωστόσο δεν έχασε την συγκέντρωση του αλλά ούτε και το προβάδισμα, με τον αγώνα να λήγει με σκορ 31-27.

Στην 2η αγωνιστική της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου, στο «Σπίτι του Χάντμπολ», την Δράμα Bianco Monte.

Τα δεκάλεπτα: 3-2, 6-5, 8-8, 11-9, 14-11, 17-12 (ημχ), 19-15, 20-18, 21-19, 24-21, 26-24, 31-27

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Νικολαϊδης 2, Γιαβασίδης, Δ. Τριανταφυλλίδης 2, Καβουσανάκης 5, Βελισσαρίου, Δούγιας, Τζωρτζίνης, Παπάζογλου 5, Τσαμουρίδης 3, Λαδάκης 1, Ελευθεριάδης 8, Κουκμίσης 1, Τσαναξίδης 1, Τ. Τριανταφυλλίδης 2, Μοισίλοφ 1, Μαρίνος.