ΑρχικήΠοδόσφαιροΗ κορυφαία παρουσία του Πασχαλάκη

Η κορυφαία παρουσία του Πασχαλάκη

Στην πρώτη θέση στην ψηφοφορία της UEFA

Ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης, μετά την απίστευτη απόκρουση στο χθεσινό παιχνίδι (7/4), στον πρώτο αγώνα της προημιτελικής φάσης του Conference League, απασχόλησε θετικά την UEFA, καθώς βρίσκεται στην πρώτη θέση της ψηφοφορίας της UEFA, που δημοσίευσε στο Twitter.

Ο Έλληνας τερματοφύλακας του «Δικέφαλου», έκανε μία διπλή απόκρουση στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Παγέ έκανε εκτέλεση κόρνερ, ο Γκεντούζι έκανε την πρώτη του προσπάθεια από κοντά, αλλά ο Πασχαλάκης τον σταμάτησε, στην επανάληψη ο Σαλίμπα προσπάθησε πάλι με κεφαλιά να σκοράρει στα δίχτυα του ΠΑΟΚ.

Ο «Superman» της εστίας του «Δικέφαλου», προσπάθησε να προφυλάξει την περιοχή του και να κρατήσει το 2-1, που το έκανε ο Ελ Καντουρί στο 48ο λεπτό.

Στην ψηφοφορία λοιπόν της διοργάνωσης, ο Πασχαλάκης, μέχρι τώρα, είναι στην πρώτη θέση με 48,2%, αφήνοντας πίσω του τον Σμάιχελ της Λέστερ, ο οποίος έχει 24.1%.