ΑρχικήΠοδόσφαιροΑτρόμητος-Νότιγχαμ Φόρεστ (3-2): Σημαντική φιλική νίκη για τους Περιστεριώτες

Ατρόμητος-Νότιγχαμ Φόρεστ (3-2): Σημαντική φιλική νίκη για τους Περιστεριώτες

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Ατρόμητος, έστω και σε φιλικό αγώνα, με αντίπαλο τη Νότιγχαμ Φόρεστ.

Η ομάδα του Περιστερίου βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 και 2-1 αλλά στην επανάληψη γύρισε το παιχνίδι και πήρε τη νίκη. Ντεμπούτο για τη Νότιγχαμ ο Σκάρπα, ο οποίος είχε συμμετοχή στο πρώτο γκολ. Για την ακρίβεια στο 4’ από δικό του κόρνερ, με αυτογκόλ έγινε το 0-1.

Ο Κούεν στο 13’ έκανε το 1-1 για τον Ατρόμητο αλλά στο 21’ και πάλι από προσπάθεια του Σκάρπα, έγινε το 2-1 για τη Νότιγχαμ, με τον Γέιτς να τελειώνει τη φάση (1-2). Στην επανάληψη, Τζοβάρας (73’), Κωτσόπουλος (86’) έφεραν τούμπα το ματς για τον Ατρόμητο που πήρε τη φιλική νίκη με 3-2.

Ο Κρις Κόουλμαν χρησιμοποίησε τους Γιαννιώτη, Κιβρακίδη (58΄ Πομόνης), Χατζηισαΐα (78΄ Κωτσόπουλος), Μαυρομμάτη, Ντε Μποκ (60΄ Αθανασίου), Γκονθάλεθ (75΄ Έρλινγκμαρκ), Μουνίθ (58΄ Φριντζόνσον), Κούεν (70΄ Οικονομίδης), Ροτάριου (60΄ Κλωναρίδης), Κιάρτανσον (60΄ Τζαβίδας), Ρομπάιγ (70΄ Τζοβάρας).