ΑρχικήΒόλεϊΟνειρικό ξεκίνημα στην Volley League για τον ΠΑΟΚ

Ονειρικό ξεκίνημα στην Volley League για τον ΠΑΟΚ

Τα κατάφεραν οι αθλήτριες

Με τον καλύτερο τρόπο μπήκαν στην πρεμιέρα τα κορίτσια του ΠΑΟΚ, καθώς επικράτησαν της Θήρας στο κλειστό της Μίκρας με 3-0.

Με το πόδι στο γκάζι μπήκε στο παρκέ ο ΠΑΟΚ διότι πήρε κεφάλι με 8-3 αλλά η αντίπαλος είχε απαντήσεις και η διαφορά έπεσε στο 13-12.

Η ισορροπία κυριάρχησε με αποτέλεσμα, ο αγώνας να πάει σε παράταση, στην οποία η ομάδα της Θεσσαλονίκης χαμογέλασε τελευταία, καπαρώνοντας το σετ με 29-27.

Στο β’ σετ, ήταν διαφορετικό επειδή κατέληξε σε ντέρμπι αλλά τελικά ο Δικέφαλος είχε τις λύσεις κάνοντας το σκορ 8-6 και 13-12, φτάνοντας μάλιστα και στο 18-13.

Η Θήρα αντέδρασε και κατάφερε να μειώσει σε 21-20 αλλά η ομάδα του Φλώρου δε μάσησε παίρνοντας και το δεύτερο σετ με 25-22.

Στο τελευταίο σετ, τα πράγματα ήταν ίδια για τα δύο κλαμπ με το σκορ να είναι 8-8 αλλά και τις φιλοξενούμενες να παίρνουν κεφάλι με 10-12 και 11-13 αλλά ο ΠΑΟΚ με ένα μικρό σερί 5-0, προσπέρασε με 16-13.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα, οι αθλήτριες να μην κοιτάξουν ποτέ πίσω τους και με την αυτοπεποίθηση στα ύψη να κερδίσουν και αυτό το σετ.

Επόμενο ματς για τον ΠΑΟΚ είναι το άλλο Σάββατο στις 18.45 με αντίπαλο την την ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια.

ΠΑΟΚ – ΑΟ Θήρας: 3-0

Τα σετ: 29-27, 25-22, 25-2