ΑρχικήΒόλεϊΤα κατάφερε ο ΠΑΟΚ κόντρα στον Πήγασο Πολίχνης

Τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ κόντρα στον Πήγασο Πολίχνης

Τα κατάφεραν οι γηπεδούχοι

Με τον καλύτερο τρόπο άρχισε τις φετινές του υποχρεώσεις ο ΠΑΟΚ στο διεθνές τουρνουά του Φιλίππου Βέροιας, νικώντας τον Πήγασο Πολίχνης με 3-0.

Με το μαχαίρι στα δόντια μπήκε ο Δικέφαλος στο α’ σετ, καθώς πήρε κεφάλι με 8-4, αγχώνοντας τον αντίπαλο. Με τον ίδιο ρυθμό συνέχισε το ματς, με αποτέλεσμα να πάρει εύκολα το πρώτο σετ με 25-13.

Στο ίδιο μήκος κύματος ήταν και το 2ο σετ, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να πατάει το γκάζι. Μάλιστα ήταν μπροστά στο σκορ με 8-4, που μετά έγινε 16-9 και 21-11 χάρις Κουκλίνσκι. Τελικά πήραν και αυτό το σετ οι θεσσαλονικείς με 25-17.

Στο τελευταίο σετ, πάτησαν παρκέ οι Τερζής, Τακουρίδης, Μπούτος, Αντωνίου και Γάτσης, ελέγχοντας ακόμα καλύτερα τα πράγματα. Το σκορ άλλαζε συνέχεια για τον ΠΑΟΚ, φτάνοντας μάλιστα μέχρι και το 16-9.

Ο Πήγασος Πολίχνης αντέδρασε, φέρνοντας την κατάσταση σε καλύτερη μοίρα, δηλαδή σε 23-21, ισοφαρίζοντας μάλιστα στους 24. Βέβαια, δεν είχε άλλες δυνάμεις με αποτέλεσμα να πάρει και το 3ο σετ ο ΠΑΟΚ.

Το Σάββατο είναι ο επόμενος αγώνας για τους ”ασπρόμαυρους” στις 17.30 με αντίπαλο την Λουκόιλ, για το πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του διεθνές τουρνουά του Φιλίππου Βέροιας.