ΑρχικήΒόλεϊΞεπέρασε το εμπόδιο των Πεύκων ο ΠΑΟΚ

Ξεπέρασε το εμπόδιο των Πεύκων ο ΠΑΟΚ

Χαμόγελα για τις θεσσαλονικείς

Ευχάριστη γεύση είχε το φιλικό με τους Πρωταθλητές Πεύκων ο ΠΑΟΚ, ο οποίος νίκησε με 3-0 σετ.

Δυναμικά μπήκε στο παρκέ η ομάδα της Θεσσαλονίκης, χάρις στην Ηλιοπούλου, κάνοντας 4-0 σερί. Την σκυτάλη πήρε η Μερτέκη, με αποτέλεσμα να πάρουν το σετ με 25-18.

Παρόμοια ήταν τα πράγματα και στο 2ο σετ, με τον Δικέφαλο του Βορρά να συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα. Σε κάποια φάση, οι φιλοξενούμενες μείωσαν το σκορ αλλά οι ασπρόμαυρες δε μάσησαν παίρνοντας και το δεύτερο σετ με 25-19.

Λεπτά συμμετοχής μοίρασε στις παίκτριες ο Φλώρος, αλλάζοντας αρκετές φορές το σύστημα της ομάδας του. Μάλιστα, ο ΠΑΟΚ Morris πάτησε γκάζι κάνοντας το 11-6 ξέφυγε και πάλι από νωρίς, 11-6, εμφανίζοντας πολλά πράγματα στο παρκέ. Το τρίτο σετ είχε την ίδια κατάληξη με τα άλλα δύο, με τις ασπρόμαυρες να το παίρνουν με 25-12.

Μετρούν για την «πρεμιέρα» της Volleyleague γυναικών, οι θεσσαλονικείς, ενώ η πρεμιέρα θα γίνει το Σάββατο στις 18:00, κόντρα στον ΑΟ Θήρας, στο Ε.Γ. Μίκρας.

Τα σετ: 3-0 (25-18, 25-19, 25-12)

Δείτε ακόμα: Εντολή Σαββίδη για Νέα Τούμπα: Όλα στο φως να ξέρει ο κόσμος τι γίνεται