ΑρχικήΠοδόσφαιροΔεν έφτασαν οι καθυστερήσεις στον Μάρτινς

Δεν έφτασαν οι καθυστερήσεις στον Μάρτινς

Επανεμφάνιση της γραφικότητας στον Πειραιά…

Το ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής της Super League Interwetten ήρθε ισόπαλο με 0-0, σε ένα παιχνίδι με 2 διακοπές, από μία σε κάθε ημίχρονο.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Σλάβκο Βίντσιτς, κράτησε παραπάνω από 13 λεπτά καθυστερήσεις, ωστόσο ο Ολυμπιακός έπεσε πάνω στην άμυνα του Παναθηναϊκού, που αντιστάθηκε στην πίεση των «ερυθρόλευκων».

Παρόλα αυτά, η αγαπημένη τακτική του Ολυμπιακού εμφανίστηκε για μία ακόμη χρονιά, καθώς μετά από αυτή την ισοπαλία παρουσιάστηκε η γκρίνια και η γραφικότητα στο «ερυθρόλευκο» στρατόπεδο.

«Γενικότερα το παιχνίδι ήταν μια πολύ κακή επίδοση του διαιτητή και είναι πολύ κακό να συμβαίνει σε ένα ντέρμπι ειδικά με τις καθυστερήσεις έκανε λάθος. Ο διαιτητής έδειξε λες και είχε κανονίσει την στρατηγική για να ευνοήσει τους παίκτες του Παναθηναϊκού δεν έδωσε κάρτες και άφησε τα δυνατά μαρκαρίσματα.

Υπήρχαν συνεχείς διακοπές, δεν μπορούσαμε να παίξουμε και δεν έδωσε αρκετές καθυστερήσεις σε βάση με τις διακοπες που υπήρχαν. Πάντα προσπαθώ να είμαι προσεκτικός με τα όσα λέω, όμως δεν μπορώ να αντέξω τέτοιες διαιτησίες που κάνουν κακό στο Ελληνικό ποδόσφαιρο», σημείωσε ο Πορτογάλος τεχνικός του Ολυμπιακού, μαθαίνοντας την επικοινωνιακή τακτική του Ολυμπιακού στα 3 χρόνια, που βρίσκεται στην Ελλάδα.

Ας ενημερώσει, όμως, κάποιος τον Πέδρο Μαρτίνς πως οι συνεχείς διακοπές της αναμέτρησης, έγιναν λόγω των καπνογόνων των φιλάθλων, που βρίσκονταν στο Γεώργιος Καραϊσκάκης…