ΑρχικήΠοδόσφαιροΑυτή ναι ήταν ΠΑΟΚάρα - Κέρδισε και... άρεσε ο Δικέφαλος του...

Αυτή ναι ήταν ΠΑΟΚάρα – Κέρδισε και… άρεσε ο Δικέφαλος του Βορρά

Πολύ δυνατά ξεκίνησε την αναμέτρηση ο ΠΑΟΚ με τον Ροντρίγκο να παίζει υπέροχα το ένα δύο με τον Ζίβκοβιτς ο οποίο μετά γύρισε την μπάλα με τον Σφιντέρσκι να χάνει μεγάλη ευκαιρία για το 1-0.

Ο Δικέφαλος δείχνοντας την δίψα του για την νίκη και παίζοντας στην πλάτη της άμυνας βρέθηκε και πάλι κοντά στο 1-0 όταν ο Σβαμπ βρήκε υπέροχα τον Σφιντέρσκι ο οποίος πλάσαρε με τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ να αποκρούει σε κόρνερ.

Η υπεροχή του ΠΑΟΚ σε όλο το γήπεδο τελικά απέδωσε καρπούς στο 15ο λεπτό, όταν ο Ζίβκοβιτς πήρε την μπάλα από δεξιά έβγαλε συστημένη σέντρα και ο Σφιντέρσκι από την μικρή περιοχή έκανε το 0-1.

Ο ΟΦΗ μετά εκμεταλλεύτηκε τα λάθη των παικτών του ΠΑΟΚ, με τον Νέιρα να απειλεί δύο φορές, ενώ ο Ντουρμισάι κρέμασε τον Πασχαλάκη με τον Βιεϊρίνια να προλαβαίνει πάνω στην γραμμή.

Ο ΠΑΟΚ είχε ακόμα δύο τρεις καλές φάσεις, όμως στην μια ο Σβαμπ και στην άλλη ο Βιεϊρίνια δεν είχαν καλά τελειώματα.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε πάρ πολύ δυνατά με τον ΟΦΗ ωστόσο να έχει τις πρώτες απειλές του δευτέρου ημιχρόνου.

Μια στημένη φάση ήταν αρκετή για τον ΠΑΟΚ για να πετύχει το δεύτερο γκολ, με τον Κούρτιτς να εκτελεί μια καταπληκτική φαουλάρα στέλνοντας την μπάλα στο Γ της εστίας για το 0-2.

Στο 71ο λεπτό ο ΠΑΟΚ πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Αουγκούστο να εκμεταλλεύεται την απίστευτη ασίστ του Σοάρες και από το ύψος του πέναλτι κάνει το 0-3.

Ο Ράζβαν Λουτσέσκου από το 0-3 και έπειτα πραγματοποίησε αλλαγές για να δώσει ανάσες στους παίκτες του με τον ΟΦΗ να μην μπορεί να απειλήσει τον Δικέφαλο.

Το μόνο που κατάφερε ο ΟΦΗ ήταν να μειώσει σε 1-3 με τον Ναμπί να πιάνει ένα ωραίο σουτ έξω από την περιοχή.

Ο ΠΑΟΚ πάει στην διακοπή με… καθαρό μυαλό κλείνοντας μια κακή παρένθεση που είχε στον αγώνα της Πέμπτης.