ΑρχικήΠοδόσφαιροΆνετη επικράτηση με "σούπερ" Τζόλη! (vid)

Άνετη επικράτηση με “σούπερ” Τζόλη! (vid)

Θυμηθείτε τι έγινε στην αναμέτρηση των δύο ομάδων την περσινή σεζόν

Για την 17η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ για τη σεζόν 2020-2021 ο ΠΑΟΚ ταξίδεψε στην Κρήτη για να αντιμετωπίσει τον ΟΦΗ.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και επέβαλε το ρυθμό της στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα.

Η φάση “κλειδί” για να πάρει το τρίποντο ο Δικέφαλος έγινε στο 22ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Χρήστος Τζόλης κέρδισε την αποβολή του γκολκίπερ του ΟΦΗ, Βάτερμαν. Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων ανέτρεψε τον νεαρό ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ και όντας ο τελευταίος παίκτης αντίκρισε ορθώς την κόκκινη κάρτα.

Το σκορ για τον Δικέφαλο άνοιξε ο Τζόλης με προβολή 48′, με τον Φερνάντο Βαρέλα να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Κρμέντσικ στο 67′, με το σύνολο του Πάμπλο Γκαρσία να φτάνει σχετικά εύκολα στο εκτός έδρας τρίποντο.