ΑρχικήΔιεθνή«Παρέλαση» εκτός έδρας η Κοπεγχάγη - σκόραρε ο Ζέκα (vid)

«Παρέλαση» εκτός έδρας η Κοπεγχάγη – σκόραρε ο Ζέκα (vid)

Με σκορ 0-4 πέρασε με άνεση από την έδρα της Βέιλε

Η Κοπεγχάγη βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, παρά την πώληση του μεγάλου ονόματός της, του Μοχάμεντ Νταραμί, στον Άγιαξ. Σήμερα (28/8) αγωνίστηκε κόντρα στη Βέιλε και επικράτησε με μεγάλη άνεση με 0-4.

Η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ έχει καλό ρυθμό στα πόδια της, καθώς βρήκε το δρόμο για τα δίχτυα 2 φορές στο πρώτο ημίχρονο. Από την άλλη μεριά, στην αρχή του δεύτερου μέρος ο Κάρλος Ζέκα σκόραρε μετά από στημένη φάση, ενώ στο 78ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό 0-4 με γκολ του Σταγκέ.

Παράλληλα, ο αρχηγός της Κοπεγχάγη, Ζέκα, πέτυχε 1 γκολ, ενώ μοίρασε και 1 ασίστ και είχε 96% επιτυχημένες πάσες κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Έτσι, λοιπόν, η δανική ομάδα βρίσκεται στην 1η θέση του πρωταθλήματος, ούσα αήττητη, μετρώντας 5 νίκες και 2 ισοπαλίες.

Κοπεγχάγη: Γκραμπάρα, Κρίστανσεν (70′ Μπένγκστον), Μποΐλενσεν, Κοτσολάβα, Ντικς (81′ Χόιλουντ), Στάγκε, Ζέκα (70′ Μπάλντουρσον), Λεράγκερ, Μπόβινγκ (81′ Σινγκ), Βινκ, Μπίελ (81′ Άνκερσεν).