ΑρχικήΠοδόσφαιροΈνα ημίχρονο αρκούσε για την Ουκρανία

Ένα ημίχρονο αρκούσε για την Ουκρανία

Οι Ουκρανοί επικράτησαν των Σκοπίων με 2-1 και έκαναν ένα μεγάλο βήμα για την πρόκριση στα τελικά της διοργάνωσης.

Τα εύκολα… δύσκολα έκανε η Ουκρανία που αν και σκόραρε δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, στη συνέχεια σταμάτησε να παίζει με αποτέλεσμα τα Σκόπια να μειώσουν (2-1) και να χάσουν σημαντικές ευκαιρίες για να πάρουν έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

Μάλιστα, οι τυπικά γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στο 85′, όπου είχαν την ευκαιρία να «κλειδώσουν» το παιχνίδι κάνοντας το 3-1, ωστόσο, ο Μαλινόφσκι αστόχησε και η ομάδα του έμεινε στα 2 τέρματα.

Το πρώτο τους τρίποντο στον Γ’ όμιλο του Euro 2020 πανηγύρισαν οι Ουκρανοί, λοιπόν, επικρατώντας με 2-1 των Σκοπίων οι οποίοι μετρούν 2/2 ήττες στο φετινό Euro.

Μια νίκη που διατηρεί ακέραιες τις ελπίδες για πρόκριση στην ομάδα του Αντρέι Σεβτσένκο. Αντίθετα, εκτός διοργάνωσης έβγαλε το αποτέλεσμα αυτό την ομάδα του Γκόραν Πάντεφ.