ΑρχικήΑ.Σ. ΠAOKΤο σήκωσε για άλλη μια φορά!

Το σήκωσε για άλλη μια φορά!

Πρωταθλητής ο ΠΑΟΚ!

Πρωταθλητής Ελλάδος της σεζόν 2020-2021 αναδείχθηκε ο ΠΑΟΚ, αφού οι “ασπρόμαυρες” επικράτησαν των Αβαντίδων Χαλκίδας με 0-2!

Οι “ασπρόμαυρες” άνοιξαν το σκορ πολύ νωρίς στο παιχνίδι, αφού στο 6ο λεπτό η Μήτκου έκανε το 0-1 μετά από εκτέλεση φάουλ, ενώ η γκολκίπερ των γηπεδούχων δεν κατάφερε να συγκρατήσει τη μπάλα. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τις δυο ομάδες να μην δημιουργούν ιδιαίτερα μεγάλες ευκαιρίες.

Στο ίδιο μήκος κύματος συνεχίστηκε και το δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο ο πολύ σοβαρός τραυματισμός της Στράντζαλη στο γόνατο ανήκει στις στιγμές που ξεχώρισαν, με την παίκτρια του “Δικεφάλου” να αντικαθίσταται.

Στο 86′ η Σπυριδωνίδου πέτυχε ένα απίστευτο γκολ, αφού μετά από σέντρα της Πατερνά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με ανάποδο ψαλίδι για το 0-2! Αυτό ήταν και το σκορ του τελικού, με τον ΠΑΟΚ να στέφεται πρωταθλητής για 16η φορά στην ιστορία του!