ΑρχικήΧάντμπολΥπέκυψε και ελπίζει στην τελευταία αγωνιστική

Υπέκυψε και ελπίζει στην τελευταία αγωνιστική

Την ήττα γνώρισε ο ΠΑΟΚ στο κλειστό της Μίκρας κόντρα στην ΑΕΚ με 28-38

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των Play off της Handball Premier ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε την ΑΕΚ στο κλειστό της Μίκρας και γνώρισε την ήττα με 28-38.

Η Ένωση πήρε διαφορά ασφαλείας από τα πρώτα κι όλας λεπτά του αγώνα, δείχνοντας τη δύναμή της στον καταπονημένο ΠΑΟΚ, που έδωσε δεύτερο ματς σε 48 ώρες. Οι παίκτες του Παναγιώτη Γούσιου έπρεπε να ρισκάρουν στο παιχνίδι τους, προκειμένου να διεκδικήσουν τις όποιες ελπίδες είχαν. Ωστόσο, αυτό δεν λειτούργησε καλά για τους “ασπρόμαυρους” και το ημίχρονο τελείωσε με 10-24.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΟΚ εμφανίστηκε καλύτερος αμυντικά και κατάφερε να ψαλιδίσει τη διαφορά. Το τελικό 28-38 κράτησε τον ΠΑΟΚ στους 5 βαθμούς και την ΑΕΚ να φτάνει στους 9 και θα παίξει στους τελικούς με πλεονέκτημα έδρας.

Η επόμενη αγωνιστική είναι ιδιαίτερα σημαντική για το Δικέφαλο του Βορρά, καθώς αγωνίζεται εκτός έδρας την Τετάρτη 16 Ιουνίου στις 18:00 κόντρα στον Διομήδη Άργους στο πλαίσιο της 4ης και τελευταίας αγωνιστικής των Play-Off της Handball Premier.

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: 28-38

Ημίχρονο: 10-24