ΑρχικήΠοδόσφαιροΠροελαύνει για τον τίτλο!

Προελαύνει για τον τίτλο!

Άνετη νίκη της Κ19 στη Λαμία

Άνετη ήταν η επικράτηση της Κ19 με 0-5 κόντρα στη Λαμία με τον Γιώργο Κούτσια να έχει ξεχωρίσει, πετυχαίνοντας δυο γκολ και μοιράζοντας μια ασίστ.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε από την αρχή να κυριαρχήσει, και στο 26′ ο Γιαξής βρήκε τον Κούτσια ο οποίος “άνοιξε” το σκορ για το 0-1. Οι “ασπρόμαυροι” δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο άλλο τέρμα στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη σκόραραν με το…καλημέρα.

Στο 46′ ο Κούτσιας βρήκε τον Κουτεντάκη ο οποίος σούταρε και κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2, και στο 66′ και πάλι ο Γιώργος Κούτσιας πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τρίτο ομαδικό, σφραγίζοντας έτσι ουσιαστικά τη νίκη.

Λίγο πριν το τέλος και πιο συγκεκριμένα στο 85′ ο Σπυράκος ο οποίος μπήκε ως αλλαγή βρήκε γκολ με κεφαλιά για το 0-4, και στις καθυστερήσεις πέτυχε άλλο ένα γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 0-5.

Μετά από αυτήν τη νίκη, σε συνδυασμό με το στραβοπάτημα του Ολυμπιακού στη Θεσσαλονίκη κόντρα στον Άρη ο οποίος έμεινε στο 1-1, η ομάδα του Στέλιου Μαλεζά αύξησε τη διαφορά στους τρεις βαθμούς έχοντας 28 έναντι 25 των “ερυθρόλευκων”.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ (Στέλιος Μαλεζάς): Μπαλωμένος, Τασιούρας, Αβεντισιάν, Κουλιεράκης, Μανωλιούδης, Γιαξής, Τσοπούρογλου, Κουτεντάκης, Γροσδής, Γκορντεζιάνι, Κούτσιας