ΑρχικήΠοδόσφαιροΈριξε τάληρο με βασικούς Τσιγγάρα και Λύρατζη

Έριξε τάληρο με βασικούς Τσιγγάρα και Λύρατζη

Άνετη επικράτηση της Εθνικής Κ21

Κανένα απολύτως περιθώριο δεν άφησε η Εθνική μας ομάδα Κ21 στο Λιχτενστάιν, αφού επικράτησε άνετα με 5-0 στα πλαίσια των προκριματικών του EURO. Ο Γιώργος Σίμος έκανε το καλύτερο δυνατό ντεμπούτο του στον πάγκο της ομάδας.

Η “γαλανόλευκη” στην οποία αγωνίστηκαν βασικοί οι Λύρατζης και Τσιγγάρας, άργησε μεν να ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο μετά το γκολ του Χριστόπουλου του Αστέρα Τρίπολης στο 38′ όλα έγιναν πιο εύκολα. Στο δεύτερο μέρος, και πιο συγκεκριμένα στο 55′ ο Μαχαίρας της ΑΕΚ “έγραψε” το 2-0, και έξι λεπτά αργότερα ο Μπότος επίσης της “Ένωσης” πέτυχε το τρίτο γκολ της Εθνικής μας ομάδας.

Στο 65′ ο Ζαγαρίτης ο οποίος αγωνίζεται στην Πάρμα σκόραρε το τέταρτο τέρμα, ενώ στο 73′ ο Σαρδέλης της ΑΕΚ έκανε το τελικό 5-0. Όσον αφορά τους παίκτες του ΠΑΟΚ, ο Λύρατζης αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι, ενώ ο Τσιγγάρας αντικαταστάθηκε στο 70′. Βασικός σε όλο τον αγώνα έπαιξε και ο Διαμαντής ο οποίος πλέον είναι στον ΟΦΗ. Ο Μάριος Τσαούσης που ανήκει στον ΠΑΟΚ και βρίσκεται ως δανεικός στη Σπαρτάκ Τρνάβα δεν πήρε χρόνο συμμετοχής.