ΑρχικήΠοδόσφαιροΈτσι έριξε...ντόρτια (vid)

Έτσι έριξε…ντόρτια (vid)

Τα στιγμιότυπα της νίκης της Κ19 κόντρα στον Παναιτωλικό

Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται και πάλι η Κ19 μετά τη νίκη της επί του Παναιτωλικού με 1-4 στο Αγρίνιο. Η ομάδα του Στέλιου Μαλεζά, έχει φτάσει τους 25 βαθμούς, έναντι 24 που έχει ο Ολυμπιακός.

Όσον αφορά τα του παιχνιδιού, οι Κούτσιας και Γκορντεζιάνι καθόρισαν στην ουσία το αποτέλεσμα, με τον πρώτο να πετυχαίνει τα τρία απ’ τα τέσσερα τέρματα, και τον δεύτερο να έχει δώσει τρεις ασίστ. Ο Κούτσιας άνοιξε το σκορ στο 12′ ωστόσο στο 24′ ο Παναιτωλικός ισοφάρισε με αυτογκόλ, με το 1-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΟΚ απλοποίησε τα πράγματα, αφού στο 76′ ο Γκορντεζιάνι βρήκε τον Κούτσια, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-2, τρία λεπτά αργότερα, οι δυο ποδοσφαιριστές πρωταγωνιστούν και πάλι με τον Κούτσια πετυχαίνει το τρίτο του προσωπικό γκολ για το 1-3, και λίγο αργότερα ο Κουλούρης διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Επόμενη αγωνιστική για τον “Δικέφαλο” στις 6/6 κόντρα στη Λαμία. Να αναφερθεί πως το πρωτάθλημα της Κ19 θα ολοκληρωθεί τη 13η αγωνιστική.