ΑρχικήΑ.Σ. ΠAOKΣκόρπισε την Καστοριά με...14-0!

Σκόρπισε την Καστοριά με…14-0!

“Ξέχασαν” να σταματήσουν να σκοράρουν οι παίκτριες του ΠΑΟΚ

Στα…14 γκολ σταμάτησε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ η οποία αντιμετώπισε την Καστοριά για την ένατη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο “χορός” των γκολ άρχισε στο τρίτο λεπτό, όταν όταν η Πούλιου “άνοιξε” το σκορ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, η Πίτσιου έκανε το 2-0. Στο 19′ η Μήτκου πέτυχε το τρίτο γκολ του “Δικεφάλου”.

Στο 22′ και στο 24′ η Σπυριδωνίδου σκόραρε δυο φορές κάνοντας το 5-0, ενώ στο 34′ η Γκάτσου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0, και η Κακαμπούκη στο 35′ πέτυχε το έβδομο γκολ. Οι παίκτριες του Κρστιτς όμως δε σταμάτησαν εκεί, αφού η Πούλιου πέτυχε άλλο ένα γκολ για το 8-0, το οποίο έγινε 9-0 από τη Σπυριδωνίδου στο 38.

Η Πίτσιου με δυνατό σουτ έκανε το 10-0 το οποίο ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο ίδιο μήκος κύματος κινήθηκε και το δεύτερο ημίχρονο, με τις “ασπρόμαυρες” να μη σταματάνε να σκοράρουν. Στο 59′ η Κακαμπούκη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 11-0, ενώ στο 70′ η Σπυριδωνίδου πέτυχε το 12ο γκολ του ΠΑΟΚ.

Στο 73′ η Στράντζαλη πέτυχε το 13-0 και στο 81′ η Κωνσταντινίδου σούταρε, η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι και στη συνέχεια στην Πετκανά και κατέληξε στα δίχτυα για το 14-0 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ. Πλέον δυο παιχνίδια πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας, ο “Δικέφαλος” έχει 24 πόντους και έχει εξασφαλίσει την πρωτιά. Την επόμενη εβδομάδα, αγωνίζεται εκτός έδρας κόντρα στις Βασίλισσες Θράκης.