ΑρχικήΜπάσκετΠέρασε τη Λάρισα και βλέπει Ηρακλή ο ΠΑΟΚ

Πέρασε τη Λάρισα και βλέπει Ηρακλή ο ΠΑΟΚ

Άνετη επικράτηση επί της Λάρισας με 93-71 στο PAOK Sports Arena και πρόκριση στην επόμενη φάση για την ομάδα του Κώστα Μέξα

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε νωχελικά στο πρώτο μέρος, πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε της Λάρισας με 93-71 στο PAOK Sports Arena.

Ο Δικέφαλος βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 21-24 ενώ σταδιακά βελτίωνε την απόδοσή του για κλείσει το πρώτο μέρος με αέρα 8 πόντων (51-43).

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Κώστα Μέξα ανέβασε ρυθμούς στην άμυνα και στο τρίτο δεκάλεπτο βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 73-58, ενώ στην τελευταία περίοδο εκμεταλλεύτηκε τα πολλά λάθη του αντιπάλου με το τελικό 93-71 να δίνει την πρόκριση στον Δικέφαλο, όπου στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσει τον Ηρακλή.