ΑρχικήΠοδόσφαιροΖορίστηκε αλλά έπιασε κορυφή!

Ζορίστηκε αλλά έπιασε κορυφή!

Πολύ κακή ήταν η εικόνα του ΠΑΟΚ στην αναμέτρηση κόντρα στον Βόλο, με τους Θεσσαλονικείς να επικρατούν με 1-0 με τα…χίλια ζόρια χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βιεϊρίνια στο δεύτερο μέρος.

Οι Θεσσαλονικείς ήταν άνευροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, κερδίζοντας με κακό παιχνίδι για άλλη μια φορά.

Στο όγδοο λεπτό ο ΠΑΟΚ απείλησε με τον Μίσιτς να μπαίνει στην περιοχή να σουτάρει και τον Γκαραβέλη να παραχωρεί κόρνερ. Ένα λεπτό αργότερα, ο Σφιντέρσκι επιχείρησε το σουτ και ο Γκαραβέλης μπλόκαρε.

Τρία λεπτά αργότερα ο Βιεϊρίνια σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 24’ο Βόλος επιχείρησε να γίνει απειλητικός με τον Τσαούση του οποίου η κεφαλιά πέρασε άουτ. Στο 35′ οι φιλοξενούμενοι απείλησαν και πάλι με κεφαλιά του Μάντζη αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 38′ ο ΠΑΟΚ είχε τεράστια ευκαιρία με τον Σφιντέρσκι, ο οποίος πλάσαρε αλλά ο Γκαραβέλης παραχώρησε κόρνερ, ενώ αυτή ήταν η τελευταία φάση του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και πιο συγκεκριμένα στο 51′ ο Βιεϊρίνια σούταρε από δεξιά εντός περιοχής αλλά η μπάλα πέρασε έξω. Ένα λεπτό αργότερα ο Βόλος απείλησε με τον Μάντση ο οποίος σούταρε αλλά η μπάλα κατέληξε εκτός αγωνιστικού χώρου.

Στο 54′ ο Μίσιτς βγήκε τετ α τετ με τον Γκαραβέλη πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε έξω. Τέσσερα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, με τον Βιεϊρίνια να εκτελεί και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 61′ ο Βόλος απείλησε με σουτ το οποίο κόντραρε στον Βαρέλα και κατέληξε κόρνερ. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μίσιτς βρήκε χώρο, σούταρε αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ. Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στα τελευταία 30′ με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί με 1-0.