ΑρχικήΠοδόσφαιροΝίκη με "σφραγίδα" Κούτσια

Νίκη με “σφραγίδα” Κούτσια

Την τρίτη σερί νίκη πέτυχε η εθνική Παίδων επικρατώντας της Γερμανίας με 2-0 σε μια αναμέτρηση η οποία είχε ξεκάθαρα την “υπογραφή” του παίκτη του ΠΑΟΚ Γιώργου Κούτσια.

Ο επιθετικός του “Δικεφάλου” πέρασε ως αλλαγή στο 62ο λεπτό του αγώνα και μόλις τρία λεπτά αργότερα έκανε το 1-0 ενώ στο 84′ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 2-0. Εκτός από τον Κούτσια βέβαια από πλευράς ΠΑΟΚ αγωνίστηκαν ως βασικοί και οι Κωνσταντίνος Κουλιεράκης και Κώστας Κιτσάκης.

Οι αγώνες της “γαλανόλευκης” διεξάγονται σε Πάτρα και Ναύπακτο, ενώ στα προηγούμενα παιχνίδια επικράτησε με 6-1 και 5-1 επί του Αζερμπαϊτζάν και του Καζακστάν αντίστοιχα.

Κάπως έτσι η εθνική μας ομάδα εξασφάλισε την πρόκριση από τα προκριματικά του Euro 2020 στην Elite Round.